Peugeot 508 Sport Engineered Konsept

 

Peugeot 508 Sport Engineered konseptinin kalbine, ön tekerleklere güç veren 110 beygirlik elektrik motoru ile eşlenen PureTech 200 motor yerleştirildi. Arka tekerleklere güç vermek için de 200 beygirlik başka bir elektrik motoru kullanıldı.

Bu sayede toplam 400 beygir güç ve 500 Nm tork değeri elde edilirken, aracın 0-100 km/s hızlanmasını 4.3 saniyede tamamlaması sağlandı. Son hızı da 250 km/s ile sınırlanmış. Bünyesinde 11.8 kWh batarya bulunduran aracın yalnızca elektrikli menzili ise 50 km civarı.

Peugeot 508 Sport Engineered konseptinin motor tarafındaki güncellemeleri desteklemek adına süspansiyonu alçaltıldı. Ayrıca öndeki iz genişliği 24 mm, arkadaki iz genişliği ise 12 mm kadar arttırılmış. Direksiyon sistemi de geliştirilen araçta Michelin Pilot Sport 4S lastikler kullanıldı.

3D yazıcıyla üretilen parçaların kullanıldığı yeni ön tampon ve arka difüzör ile daha sportif bir görünüm sağlanmış. Ayrıca belirli noktalara küçük kanatçıklar yerleştirilerek hava direnci azaltıldı.

Peugeot 508 Sport Engineered konseptinin kabin tarafı da güncellenmiş. Yeni konfor odaklı koltuklarda deri ve Alcantara kullanılırken, direksiyonda Alcantara ve karbon fiber kullanımına yer verildi.

 

Be Sociable, Share!