TÜVTÜRK Çalışma Saatleri, Açılış ve Kapanış Saatleri

 

TÜVTÜRK, periyodik araç muayenesi konusunda yetkili ve görevli ülkemizdeki tek kuruluştur. Araç muayenesi ile trafiğe çıkan araçların trafiğe uygun olup olmadıkları tespit edilmektedir. Araç muayene istasyonlarında yapılmakta olan kontroller ile araç kusurlarından kaynaklanan trafik kazalarının azaltılması amaçlanır ve böylelikle trafik daha güvenli hale getirilmiş olur. Ayrıca düzenli olarak muayene edilen araçların ömrü uzamakta ve ikinci el değerleri de yükselmektedir.

TÜVTÜRK İstasyonları Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Her araç tipi için muayene süreleri farklılık gösterir. Binek otomobiller ve her türlü römorklar için ilk üç sene sonunda ve bu süreç sonrasında her iki senede bir muayene yapılması gerekmektedir. Taksi, kamyon, otobüs ve benzeri ticari araçlar ise ilk bir yaş sonrasında muayene yaptırılması gerekmektedir. Ülkemizdeki TÜVTÜRK istasyonları en yoğun olan kamu kuruluşları arasında yer almaktadır. Bu yüzden bunların açılış saatleri, kapanış saatleri merak edilmektedir. Tüm bunları aşağıda vermiş olduğumuz TÜVTÜRK çalışma saatleri bağlantısı ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bağlantıya tıklayarak TÜVTÜRK muayene istasyonları sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır öğrenebilirsiniz.

TÜVTÜRK Açılış ve Kapanış Saatleri Hakkında Bilgiler İçin TIKLAYIN

Yukarıda vermiş olduğumuz çalışma saatleri içerisinde TÜVTÜRK istasyonlarına giderek randevu oluşturabilirsiniz. Randevu saatinde araç muayenesi için gittiğinizde yanınızda araç ruhsatının bulunması gerektiğini unutmamalısınız. Aracınızı muayeneye başka birisi götürebilir ancak muayene sonunda sadece ruhsatta yazan kişi teslim alabilmektedir. Trafikte yer alan her aracın araç muayenesini yaptırması zorunlu olduğundan TÜVTÜRK çalışma saatleri oldukça önem arz etmektedir. Bu hususta sorularınızı yukarıda vermiş olduğumuz bağlantıdan kolaylıkla dile getirebilirsiniz.

Be Sociable, Share!