Her Mama Yavru Köpek Maması Olarak Kullanılamaz

 

Her Mama Yavru Köpek  Maması Olarak Kullanılamaz

Yetişkin köpeklerden farklı olarak henüz gelişme aşamasında  oldukları için yavru köpeklerin beslenmesi sırasında çok dikkatli olmak  gerekmektedir. Yanlış veya hatalı mama kullanımı ile birlikte bu köpekler çok  kolay şekilde hastalanabiliyor. Bu noktada öncelikle yavru köpeklerin sütten  kesilmesi beklenen 4 ile 6 haftalık süreyi doldurması gerekmektedir.

Bu noktada  kuru mamalar ile beslenmesi gereken yavru köpeklere özel mama markaları  tarafından yavru köpek maması adıyla  ürünler üretilmektedir.Bir taraftan köpeğin daha hızlı gelişimi için etkili  bir içeriği içinde taşıyan bu mamalar aynı zamanda koruyucu ve hassas  özellikler taşıması itibarıyla yavru köpeklerin hastalıklara karşı dayanıklı  olmasını da sağlamaktadır.

Orijen Büyük Irk  Yavru Köpek Maması Özellikleri

Yavru köpekler için özel olarak üretilmiş olan yavru köpek  mamaları içinde kişilerin yine markalara ve besin içeriklerine göre mamaları  ayırması mümkün olabilmektedir. Bu noktada en ünlü köpek maması markalarından  olan 13 kg orijen büyük ırk yavru köpek maması sıklıkla tercih edilen bir üründür. Adından da anlaşılabileceği gibi büyük  ırk köpeklerin yavruları için ideal besin içeriğine sahip olan bu mamalar besin  içerikleri ile ön plana çıkar. Proteinin yanı sıra kalsiyum, fosfor ve  vitaminlerle de desteklenmiş olan bu mamalar köpeklerin gelişimi için son  derece etkili ürünlerden olmaktadır.

Acana Puppy Large  Yavru Köpek Maması Kimlere Uygundur

Köpek maması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli  noktaların başında kişilerin kendi köpeklerine uygun niteliklere sahip olan  köpek mamasını seçmesidir. Bu noktada kişilere çok fazla alternatif arasından  seçim yapma olanağı tanıyan mamaların sunulmasını sağlayan markaların  ürünlerini tercih etmek büyük kolaylık sağlar. En büyük mama üreticilerinden  biri olan Acana bu noktada farklı ırklar ve farklı büyüklükler için çok sayıda  köpek mamasının üretimini yapmaktadır. Örneğin, 17 kg acana puppy large yavru köpek maması yavru köpekleri için  kullanılabilecek ürünlerdendir. Kişiler aynı markanın benzer nitelikler taşıyan  ürünlerini daha gelişmiş ırklar ve daha büyük yaştaki köpekler için de  kullanabilir. Ürün çeşitliliği kişilere aynı zamanda besin içeriklerini seçme  şansını da tanımaktadır.

Be Sociable, Share!